Update 6 augustus 17:00:
Het gaat de goede kant op in Het Pakhuis. De installateurs hebben met man en macht gewerkt aan de systemen, en het pand kan één deze dagen weer veilig verklaard worden. We zullen daarna wat nog wat systemen doorlopen en testen.
SALTO zal per Maandag 11 augustus weer open zijn! Alle makers kunnen weer gebruik maken van de studio’s en hun uitzendingen en opnames hervatten.
(OLE OLE OLE OLE OLE OLE hahahaha – ok.)
Makers die losse boekingen maken kunnen dit weer doen via de boekingstool. Boekingen die al gemaakt waren staan er nog gewoon in.
Dat het gebouw in basis weer in bedrijf genomen kan worden, betekent niet dat alle werkzaamheden gereed zijn. De komende periode zullen nog veel verschillende partijen in het pand aanwezig zijn voor herstelwerkzaamheden. Dit zal af en toe nog wat overlast kunnen veroorzaken. Desalniettemin denk ik dat we heel blij zijn dat we weer naar binnen mogen.
Er zijn een paar zaken die zullen opvallen:
- Het toegangssysteem nog in de war. Dit betekent dat sommige deuren niet sluiten. Je zult dus mogelijk de deur van de studio op een kier moeten laten. Wij denken dat dit – als we allemaal ons beste beentje voor zetten – niet tot grote problemen zou moeten leiden.
- Veel lampen in het trappenhuis zijn kapot gegaan door de kortsluiting. Het is hierdoor donkerder in het trappenhuis dan jullie gewend zijn, maar het is verder geen reden tot zorg.
Update 5 augustus 17:00:
De monteurs hebben de afgelopen tijd met man en macht gewerkt aan de installaties van het Pakhuis. We kunnen nu onze systemen weer aansluiten op het reguliere stroomnetwerk. We zullen morgen ochtend, woensdag 5 augustus weer overschakelen. Dit betekent dat al onze systemen weer kortdurend worden uit gezet en alle zenders en ook de website tijdelijk niet bereikbaar zijn. We verwachten dit gecontroleerd te kunnen doen en snel weer op zender te zijn!

Update 31 juli 13.30 uur:
Zojuist hebben we een nieuwsbrief verstuurd naar alle makers van SALTO.
Inmiddels kunnen we helaas mededelen dat het herstel van belangrijke systemen nog wel wat voeten in de aarde heeft voor het Pakhuis weer veilig en toegankelijk is voor publiek. Stadsherstel doet er alles aan dit zo snel mogelijk voor elkaar te krijgen.
De verwachting is dat ze hier in ieder geval deze week en ook volgende week nog mee bezig zijn.
Onze studio’s daarentegen hebben slechts minimale schade, dus zodra Het Pakhuis weer toegankelijk is kunnen jullie ook meteen weer gebruik maken van onze faciliteiten. We hopen in de loop van volgende week meer duidelijkheid te hebben over wanneer het Pakhuis weer opengesteld wordt.
In de tussentijd hebben verschillende makers al onderdak gevonden bij collega-makers die hun locatiestudio’s beschikbaar hebben gesteld. Wij zijn deze makers ontzettend dankbaar hiervoor. Mocht je hier als radiomaker interesse in hebben laat het dan weten, dan kijken wij wat er mogelijk is en kunnen we jullie eventueel koppelen. Ook voor TV-makers denken we hier graag over mee.


Update 25 juli 18:00 uur:
Het pakhuis blijft helaas ook komende week (week 31) nog gesloten vanwege de lopende herstelwerkzaamheden naar aanleiding van de brand. De studio’s dus ook nog steeds.
Wij willen nogmaals benadrukken Stadsherstel er alles aan doet om de schade zo snel en zorgvuldig mogelijk te herstellen. De benodigde stappen zijn in gang gezet en ze werken intensief samen met alle betrokken partijen om het pand zo spoedig mogelijk weer open te stellen voor iedereen. Helaas is dit een complex proces gezien de locatie van de brand en de schade die dat met zich mee heeft gebracht.
Wij begrijpen de impact en begrijpen dat de onzekerheid over de planning en voortgang moeilijk is. Op dit moment is het helaas moeilijk in te schatten hoelang het herstelproces precies zal duren en daarom kan er nog geen datum worden gegeven waarop het pakhuis weer toegankelijk is.
Update 22 juli 20:00 uur:
SALTO is weer in de lucht, pakhuis blijft dicht.
Alle kanalen van SALTO zijn weer via de kabel, het web en in de ether te ontvangen. Wel hebben we momenteel een aangepaste programmering. Ook ons uploadportaal werkt weer.
Het kan nog steeds zo zijn dat niet al onze systemen werken zoals je gewend bent. Ook blijft het pakhuis met onze studio’s nog steeds dicht. Er is in het pakhuis door de brand schade ontstaan die eerst hersteld moet worden. Tot die tijd vragen wij iedereen om begrip.
Houd voor de meest actuele informatie dit blog in de gaten.
Update 21 juli 18:00 uur:
In elk geval tot dinsdagavond 22 juli blijven alle kanalen nog uit. Pakhuis de Zwijger blijft tot nader orde ook dicht. We nemen momenteel dus ook geen boekingen aan.
Update 18 juli 13:00 uur:
In elk geval tot en met maandagavond 21 juli blijft het pakhuis ontoegankelijk en blijven alle system nog uit.
Wegens een brand in de kelder van Pakhuis de Zwijger zijn tijdelijk alle kanalen van SALTO uit de lucht. De brand is inmiddels geblust.
Het pakhuis is tot nader bericht niet toegankelijk voor programmamakers.
Ook moeten alle systemen herstart worden. Er is nog geen inschatting over wanneer alles weer werkt.
Houd de website in de gaten voor de meest actuele informatie.